Nordisk ledelse

Steinar Aasland
MD Nordics

+47 906 42 696
steinar.aasland@algeco.com


Steinar Aasland har tidligere vært Adm. Dir i Stavanger Rørhandel, Adm. Dir i Ahlsell Norge, Konsernsjef i Bjørge ASA, CEO i Stream AS og sist Senior Vice President i MRC Global – med ansvaret for all internasjonal virksomhet.


Kjell Ivar Myrvang
Operations Director Nordics


+47 901 38 939
kjell.myrvang@algeco.com


Kjell Ivar Myrvang har jobbet i Uniteam siden 2004 og som VP Buisness development i Malthus Uniteam siden 2017. Han har tidligere jobbet i Veidekke og Telenor.


Peter Oscar-Andersen
CFO Nordics


+47 971 46 597

Peter Oscar-Andersen har mer enn 20 års internasjonal erfaring fra offshore-industrien og har vært Vice President Internal Control i rigg-selskapet Ocean Rig, CFO i helikopterselskapet Blueway og CFO i telecom-selskapet Tampnet.


Anders Urdal
Commercial Procurement Director Nordics


+47 459 61 967
anders.urdal@algeco.com

Anders Urdal har over 15 års erfaring fra olje og gass bransjen og har jobbet med kommersielle roller innen ledelse, innkjøp og salg.
Har blant annet hatt tidliger roller som KAM i TESS, Procurement Specialist I Schlumberger og
Business Development Manager i Sumitomo.



Kristian Grimsbo
Marketing & ESG Director Nordics


+46 702 390 472
kristian.grimsbo@algeco.com


Kristian Grimsbo har mer enn 20 års erfaring med markedsføring og salg av permanente og midlertidige hus. Markeds- og salgssjef i Värsåsvillan. Markeds- og salgssjef i Flexator AB og COO i Uniteam AB.


Magnus Kjellin
Business Development Director Nordics


+46 706 715 600
magnus.kjellin@algeco.com


Magnus Kjellin har tidligere vært administrerende direktør og eier av Söderhamnskranar AB og hatt en rekke ledende stillinger innen Ramirent i både Sverige og Norden. Senest var han aktiv som administrerende direktør i TS Nordic Group / Temporary space Nordics.


Marcus Agelii
Head of IT Nordics



+46 733 828 912
marcus.agelii@algeco.com


Marcus Agelii har jobbet i selskapet siden 2019, deretter som IT-sjef for TSN og etter oppkjøpet som IT-sjef i Algeco Nordics. Har tidligere erfaring som systemeier og kravsamler i IT-bransjen.


Ole Vikshåland
MD factory Modul tech


+372 52 32 114
ole@moduletech.ee


Karl Erik Valentin Hansen
Commercial Director Nordics


+47 484 618 66
karl.valentin@algeco.com


Simon Ruud
MD Norway

+47 922 29 818
simon.ruud@algeco.com


Simon Ruud har vært ansatt i Uniteam siden 2015 og nå som VP Modul i Malthus Uniteam siden 2017. Han har tidligere arbeidserfaring fra Forsvaret i Norge og NCC.


Nina Flood
MD Sweden

+46 8 400 140 07
nina.flood@algeco.com


Nina Flood har jobbet i selskapet siden 2015, tidligere som finansdirektør i Sverige, nå som Sverigesjef siden 2018. Hun har tidligere 10 års erfaring fra billeasingbransjen, med ulike roller innen Commercial, Controlling, Risk Management og Business Intelligence.


Laura Paunila
MD Finland


+358 509 123 654
laura.paunila@algeco.com


Mads Blom
MD Denmark


+45 609 88 780
mads.blom@algeco.com


Våre eiere


Modulaire Group, som inkluderer Algeco, er verdensledende innen tilpassede modulbaserte løsninger. Med hovedkvarter i London og virksomheter i 25 land – og med over 250 000 moduler og containere – skapes det unike rom der det trengs. Modulaire Group tilbyr også innovative, markedsledende løsninger for byggutstyr, tilkobling og møbler. 


Vi skaper smarte rom hvor mennesker kan leve, jobbe og lære. Vi er designet for å hjelpe kundene med å finne den rette løsningen basert på deres behov. Vi leverer det dere trenger, når og hvor dere trenger det.