Nordisk ledelse


Steinar Aasland
MD Nordics

+47 906 42 696
steinar.aasland@algeco.com


Steinar Aasland har tidligere vært Adm. Dir i Stavanger Rørhandel, Adm. Dir i Ahlsell Norge, Konsernsjef i Bjørge ASA, CEO i Stream AS og sist Senior Vice President i MRC Global – med ansvaret for all internasjonal virksomhet.


Kjell Ivar Myrvang
Operations Director Nordics


+47 901 38 939
kjell.myrvang@algeco.com


Kjell Ivar Myrvang har jobbet i Uniteam siden 2004 og som VP Buisness development i Malthus Uniteam siden 2017. Han har tidligere jobbet i Veidekke og Telenor.

Robert Bordas
CFO Nordics


+420 604 103 529
robert.bordas@algeco.com


Robert Bordas has managed several multicultural medium and large businesses in the last 28 years, mainly in manufacturing/commercial environment. He has been working for Algeco since 2008.

Bernt Åge Lie
HR/HSEQ Nordics


+47 916 27 317
Baalie@algeco.com@algeco.com


Bernt Aage Lie har tidligere jobbet 30 år i oljeindustrien for Aker, Kvaerner og Oceaneering. Var 26 år i Oceaneering hvor de siste 15 årene var som Vice President med ansvar for Operational Support. Var også President og CEO for Argus RTM som var et Joint Venture mellom Oceaneering og DNV.


Egil Messmer
Business Development Director Nordics


+47 400 52 000
egil.messmer@algeco.com


Egil har en gedigen bakgrund inom ledarskap och modulbranschen. Med en bakgrund som försäljningschef på Scan Tech 1995-2006, CEO på Rogaland Planbygg 2006 - 2011, CEO på Ramirent Module Systems 2011-2014 samt CEO på Wexus Gruppen.


Marcus Agelii
Head of IT Nordics


+46 733 828 912
marcus.agelii@algeco.com


Marcus Agelii har arbetat inom bolaget sedan 2019 då som Head of IT för TSN och efter uppköpet som Head of IT på Algeco Nordics. Har tidigare erfarenhet som systemägare och kravinsamlare inom IT-branschen.

Ole Vikshåland
MD factory Modul tech


+372 52 32 114
ole@moduletech.ee


Simon Ruud
MD Norway


+47 922 29 818
simon.ruud@algeco.com


Simon Ruud har vært ansatt i Uniteam siden 2015 og nå som VP Modul i Malthus Uniteam siden 2017. Han har tidligere arbeidserfaring fra Forsvaret i Norge og NCC.

Nina Flood
MD Sweden


+46 8 400 140 07
nina.flood@algeco.com


Nina Flood har arbetat inom bolaget sedan 2015, tidigare som ekonomichef, nu som Sverigechef sedan 2018. Hon har dessförinnan 10 års erfarenhet från billeasingbranschen, med olika roller inom Commercial, Controlling, Risk Management och Business Intelligence.

Jouni Jarviletho
MD Finland


+358 400 852 360
Jouni.Jarvilehto@algeco.com


Jouni have been working with international brands and organisations during his working career and last 12 years with real estate and with modules for last 3,5 years. Jouni sees a big potential in the modular business and the new Nordics Algeco organization.


Karsten Jørgensen
MD Denmark


+45 214 36 591
Karsten.Jorgensen@algeco.com


Våre eiere


Modulaire Group, som inkluderer Algeco, er verdensledende innen tilpassede modulbaserte løsninger. Med hovedkvarter i London og virksomheter i 25 land – og med over 250 000 moduler og containere – skapes det unike rom der det trengs. Modulaire Group tilbyr også innovative, markedsledende løsninger for byggutstyr, tilkobling og møbler. 


Vi skaper smarte rom hvor mennesker kan leve, jobbe og lære. Vi er designet for å hjelpe kundene med å finne den rette løsningen basert på deres behov. Vi leverer det dere trenger, når og hvor dere trenger det.